Spis treści
Kierunek: Edukacja zdrowotna
Koszt semestralny: 1070 zł za semestr
Forma kształcenia: Studia Podyplomowe
Czas trwania: 3 semestry
Data inauguracji: 13.09.2025 lub dołącz do trwającej edycji
Tryb nauczania do wyboru: Zajęcia hybrydowe
Lokalizacja:
- Biuro Rekrutacji Radom ul. Zbrowskiego 61,
- Poniedziałek – piątek czynne w godzinach 8:00 – 18:00
- Sobota – niedziela czynne w godzinach 8:00 – 18:00
- Wydział zamiejscowy EUST w Warszawie, ul. Miła 2,
- Poniedziałek – piątek czynne w godzinach 8:00 – 18:00
- Sobota – niedziela czynne w godzinach 8:00 – 18:00
Rekrutacja telefoniczna czynna codziennie od godziny 8:00 do 18:00
Zapisy są prowadzone telefonicznie lub za pośrednictwem formularza online
Opis oferty edukacyjnej
Czym jest Edukacja zdrowotna w EUST?
Nowy przedmiot w szkołach już od 1 września 2025!
Studia na kierunku Edukacja zdrowotna mają na celu przygotować słuchaczy do nauczania edukacji zdrowotnej w szkołach, a także zdobycia wiedzy praktycznej, potrzebnej w życiu codziennym.
Program studiów obejmuje zagadnienia z zakresu psychologii rozwojowej, rozwoju osobistego, fizjologii człowieka oraz organizacji edukacji zdrowotnej w szkole W planie kształcenia zawarte są również takie tematy jak problemy zdrowotne współczesnego społeczeństwa, profilaktyka zdrowia, ochrona zdrowia psychicznego, odżywianie, edukacja seksualna i problematyka uzależnień.
Zdobycie wiedzy i umiejętności w tym zakresie pozwoli Ci na skuteczne kształtowanie zdrowych nawyków u dzieci i młodzieży. Poznasz najnowsze teorie i metody pracy z uczniami oraz nabędziesz umiejętności niezbędne do skutecznej komunikacji, budowania relacji i wspierania rozwoju młodych ludzi. Nauczysz swoich podopiecznych radzić sobie ze stresem, a sam uchronisz się przed wypaleniem zawodowym, a to dlatego, że studia podyplomowe z zakresu edukacji zdrowotnej to doskonała okazja do rozwoju zarówno zawodowego, jak i osobistego.
Celem studiów „Edukacja zdrowotna” jest przygotowanie absolwentów do pracy jako nauczyciele edukacji zdrowotnej, którzy posiadają wiedzę z zakresu problematyki zdrowotnej i problematyki uzależnień, profilaktyki, odżywiania oraz edukacji seksualnej. Program studiów ma na celu zdobycie wiedzy oraz rozwinięcie umiejętności przekazywania jej w sposób ciekawy i angażujący dla uczniów, dostosowany do ich potrzeb oraz rozwijający ich świadomość zdrowotną. Celem edukacji zdrowotnej dzieci i młodzieży jest także udzielanie im pomocy w rozwijaniu umiejętności osobistych i społecznych sprzyjających dobremu samopoczuciu i pozytywnej adaptacji do zadań i wyzwań codziennego życia, a także przygotowaniu do uczestnictwa w działaniach na rzecz zdrowia i tworzenia zdrowego środowiska w domu, szkole, miejscu pracy, społeczności lokalnej (edukacja zdrowotna jest ważnym elementem edukacji obywatelskiej).
Kadra Wykładowców-ekspertów
Poznaj sylwetki naszych wybranych Wykładowców.
Wykłady i zajęcia praktyczne są prowadzone przez doświadczonych nauczycieli akademickich, specjalistów w dziedzinie edukacji zdrowotnej. Wykładowcy posiadają bogate doświadczenie zawodowe i są ekspertami w swoich dziedzinach. Dzięki temu słuchacze mają możliwość zdobywania wiedzy od praktyków, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami studiów.
Zagadnienia programowe
Czego nauczę się na studiach?
W przygotowaniu.
Adresaci studiów
Kto powinien rozważyć ten kierunek?
Studia „Edukacja zdrowotna” adresowane są do osób zainteresowanych pracą jako nauczyciele edukacji zdrowotnej, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie kształtowania zachowań prozdrowotnych wśród dzieci i młodzieży oraz kompetencji wychowawczych potrzebnych do pracy z młodymi ludźmi. Program studiów skierowany jest także do psychologów, pedagogów, dyrektorów szkół, a także wszystkich osób zainteresowanych edukacją zdrowotną.
Sylwetka absolwenta
Co zyskuje po studiach?
Absolwent studiów „Edukacja zdrowotna” posiada wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy jako nauczyciel edukacji zdrowotnej, który potrafi kształtować zachowania prozdrowotne oraz poszerzać samoświadomość wśród uczniów. Absolwent posiada dogłębną wiedzę z zakresu edukacji zdrowotnej oraz umiejętność przekazywania tej wiedzy w sposób ciekawy i angażujący dla uczniów. Absolwent zdobywa wiedzę niezbędną do rozwijania u swoich uczniów poczucia odpowiedzialności za zdrowie własne i innych ludzi oraz wzmacniania poczucia własnej wartości i wiary w swoje możliwości.
Opłaty, informacje i dokumenty
Co jeszcze warto wiedzieć przed zapisem?
- Dowód tożsamości – do wglądu
- Formularz zgłoszeniowy do pobrania w Biurze Rekrutacji
- Oświadczenie RODO
- Dyplom ukończenia studiów (II stopnia)
- Dokument potwierdzający przygotowanie pedagogiczne
- Potwierdzenie wpłaty 1200 zł (na poczet pierwszej raty)
- Jeżeli jesteś zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy i chciałbyś zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, istnieje możliwość sfinansowania studiów podyplomowych przez Twój PUP.
- Infolinia czynna do 18:00.
- Zastrzegamy prawo do zmiany terminu organizacji, inauguracji kierunku i pierwszych zajęć.
Zajęcia realizowane w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
Proces rekrutacji
Jak zostać naszym studentem?
- Zarezerwuj miejsce
W tym celu skontaktuj się z biurem rekrutacji poprzez kontakt telefoniczny lub online. - Podpisz umowę:
Skan podpisanej umowy prześlij pocztą lub online. Możesz również udać się do Biura Rekrutacji w Siedzibie Głównej Uczelni lub Wydziale Zamiejscowym i podpisać umowę na miejscu. - Witamy w EUST!
Od tej pory jesteś naszym studentem.
Dane kontaktowe Uczelni
BIURO REKRUTACJI SIEDZIBA GŁÓWNA
- Adres: ul. Zbrowskiego 61, 26-615 Radom
- Numer telefonu: +48-799-350-940
- Adres e-mail: rekrutacja@eust.edu.pl
BIURO REKRUTACJI WYDZIAŁ ZAMIEJSCOWY
- Adres: ul.Miła 2, 00-018 Warszawa
- Numer telefonu: +48-799-350-940
- Adres e-mail: rekrutacja@eust.edu.pl
Dyżury koordynatora
umów się na konsultację
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
- Numer telefonu: +48-799-350-940
- Adres e-mail: rekrutacja@eust.edu.pl
- Godziny otwarcia: 9:00 – 18:00

Formularz zapisu
Zapisz się online, a dokumenty dostarcz później!