Nabór Śródroczny TRWA! – Rozpocznij studia 24.03.2024 lub dołącz do istniejącej grupy

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Nabór Śródroczny TRWA!

Zarezerwuj sobie miejsce na studiach.

Zapisy na UTW

Zapisz się na Uniwersytet Trzeciego Wieku - rok akademicki 2022/2023

Osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w roku akademickim 2022/2023 proszone są o zgłaszanie się poprzez e-mail: i.piotrowska@eust.pl lub osobiście w pokoju 206B w Uczelni. Zgłoszenie powinno zawierać złożenie wypełnione deklaracji oraz Informacji o przetwarzaniu danych osobowych.

W listopadzie br. roku odbędzie się inauguracja i pierwsze zajęcia. Zajęcia odbywać się będą co 2 tygodnie – w poniedziałki od godz. 13.00. Ponadto planujemy, w zależności od zainteresowania, uruchomić cotygodniowe zajęcia z j. angielskiego i obsługi komputera oraz comiesięczne warsztaty dla seniorów.

Koszty:

  • wpisowe – 20 zł
  • czesne za semestr – 50 zł
  • j. angielski, obsługa komputera, warsztaty – dodatkowo płatne w zależności od wielkości zebranej grupy.


Zapisy trwają do 31 października 2022 r.

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy EUST im. Sł. Bożego Roberta Schumana został powołany do istnienia w celu aktywizacji seniorów oraz umożliwienia im poszerzania swojej wiedzy.

 

W ramach działalności dydaktycznej organizujemy wykłady o tematyce humanistycznej, społecznej, przyrodniczej, medycznej i technicznej. Naszymi prelegentami są wykładowcy polskich uczelni, instytucji naukowo-kulturalnych oraz specjaliści w danej branży.

Swoimi działaniami UTW popularyzuje wiedzę akademicką wśród seniorów. Uczestnictwo w UTW zaspokaja potrzeby poznawcze osób starszych, daje poczucie przynależności do grupy, wpływa na dbałość o wygląd zewnętrzny, podnosi poziom wiedzy, sprzyja rozwojowi osobistemu, pobudza nowe zainteresowania, podnosi samoocenę i poczucie własnej wartości.
Nauka w starszym wieku jest formą aktywności, sprzyja ćwiczeniu umysłu i pamięci. Nie jest to obowiązek, a przyjemność i rodzaj przygody.

Dzięki UTW seniorzy mogą odkryć nowa jakość życia. Starość nie musi kojarzyć się ze smutkiem i samotnością. Uniwersytet to miejsce gdzie osoba starsza może nawiązać nowe znajomości, a nawet przyjaźnie.

Dokumenty do pobrania

Znajdź dokumentów, których szukasz

Formularz kontaktowy

Zapraszamy do kontaktu

Wyszukiwarka

Skip to content